واتساپ

لیست انواع مواد شیمیایی و دسته بندی مواد شیمیایی

1401/11/08

لیست انواع مواد شیمیایی 


تقریبا می توان گفت تمام مواد موجود در اطراف ما مواد شیمیایی هستند که یا به صورت طبیعی و یا به صورت مصنوعی (سنتزی) تهیه شده اند. این مواد می تواند به صورت جامد باشند ( مانند انواع پلاستیک ها, لاستیک ها, نمک ها و غیره) , به صورت مایع وجود داشته باشند ( مانند انواع حلال ها, دارو های مایع و ...) و یا به صورت گاز باشند ( مانند انواع گازهای تنفسی و تزئینی در بادکنک ها). به هر صورت, خواه یا نا خواه تمامی زندگی ما گره خورده با مواد شیمیایی است و در برخی مشاغل و رشته های دانشگاهی این ارتباط بیشتر نیز می شود. برای مثال در رشته هایی هم چون علوم آزمایشگاهی و شیمی این ارتباط بین افراد و مواد شیمیایی چندین برابر شده و به صورت تخصصی تر در می آید.

1دسته بندی و انواع مواد شیمیایی

 

انواع دسته بندی مواد شیمیایی


درست است که مواد شیمیایی را به صورت کلی به سه حالت جامد, مایع و گاز دسته بندی می کنیم (پلاسما و سایر حالت های مدرن در نظر گرفته نشده است) اما این دسته بندی در کار های تخصصی تر و در زمینه های مختلف دارای کاربرد زیادی نمی باشد و متخصصان هر رشته برای سهولت کار خود نیاز به دسته بندی های جزئی تر و تخصصی تری می باشند. دسته بندی تخصصی مواد شیمیایی بستگی به محل مصرف آنها دارد, این دسته بندی می تواند در یک آزمایشگاه طبی متفاوت با یک آزمایشگاه شیمیایی باشد و یا در یک فروشگاه مواد شیمیایی متفاوت با دیگری باشد که این امر کاملا طبیعی است. برای مثال اگر به دسته بندی فروشگاه آنلاین مواد شیمیایی اُشیم نگاهی بیاندازید و آن را با دسته بندی فروشگاه دیگری مقایسه کنید قطعا تفاوت هایی خواهید دید که نشان دهنده ی آن است که هر کدام بر روی چه موادی تخصص و تاکید بیشتری دارند.

دسته بندی و انواع مواد شیمیایی2

 


انواع دسته بندی و لیست مواد شیمیایی فروشگاه اُشیم


فروشگاه مواد شیمیایی اُشیم سعی نموده است تا بررسی نیاز بازار و نیازسنجی از مشتریان و خریداران مواد شیمیایی، تعداد قابل قبولی از مواد شیمیایی پرکاربرد را در سبد محصولات خود قرار داده تا همگان از این محصولات خریداری و استفاده نمایند.
فروشگاه آنلاین مواد شیمیایی اوشیم این مواد شیمیایی را در 10 دسته، طبقه بندی نموده است که این مواد و دسته ها به شرح زیر می باشد:


1-پلاستیسایزر ها


پلاستی ‌سایزر(plasticizer)  ماده ای شیمیایی است که به مجموعه ای اضافه می ‌شود تا به آن ترکیب نرمی و انعطاف ‌پذیرتری القا نماید و پلاستیسیته آن را افزایش داده و ویسکوزیته اش را کم نماید. پلاستیسایزرهای موجود در فروشگاه مواد شیمیایی فروشگاه:

 

2-افزودنی ها


افزودنی ها در صنایع مختلف دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشند و در مقادیری کم استفاده می شوند, اما بدون آنها بسیاری از خصلت های محصول نهایی ظاهر نمی شود. این مواد می توانند نمک های فلزی, مواد طبیعی و یا هر نوع ماده ی شیمیایی دیگری باشند که در ادامه به افزودنی های موجود در فروشگاه مواد شیمیایی اُشیم می پردازیم.

فروش انواع افزودنی های شیمیایی اوشیم

 


3-رزین ها


رزین های سنتزی جز مواد شیمیایی امروزی تر و مدرن تر به حساب می آیند و کاربردهای مدرن تری نیز دارند. برای مثال کاربردهایی نظیر ساخت وسایل تزئینی از مهمترین استفاده های رزین های اپوکسی می باشد. 

فروش انواع رزین های اپوکسی اوشیم

 


4-پلیمرها


پلیمر ماده ای شیمیایی است که از مولکول ها یا واحد های بسیار بزرگ و یا در اصطلاح مولکول های ماکرو تشکیل شده است و به صورت کلی از تکرار این واحد ها به وجود می آید . پلیمر ها و مشتقات آنها کاربرد های بسیاری را از خود به نمایش می گذارند.

خرید انواع پلیمر اوشیم

 

5-حلال ها


حلال ها جز جدایی ناپذیر اکثر واکنش های شیمیایی هستند که بستری را جهت برخورد مواد شیمیایی با یکدیگر و رخ دادن واکنش بین آنها را فراهم می نمایند.

 

6-روغن ها


روغن ها دسته ای از مواد با خاصیت غیرقطبی می باشند که طیف وسیعی از کاربردها , از مصارف خوراکی تا مصارف صنعتی را شامل می شوند.

خرید انواع روغن اوشیم

 


7-مواد شیمیایی پودری

 

فروش مواد پودری اوشیم


8- ترکیبات سیلیکونی


ترکیبات سیلیکونی ترکیباتی هستند که عنصر سیلیکون, عنصر اصلی سازنده ی آنهاست, اما نبایستی با نمک ها و کمپلکس های سیلیکونی اشتباه گرفته شوند. ترکیبات سیلیکونی معمولا به شکل خمیر و روغن دیده می شوند و کاربردهای مهمی در صنایع مختلف دارا هستند.

فروش انواع سیلیکون اوشیم

 

9- چسب و موم


چسب ها و موم ها از دیرباز کاربردهای بسیاری در بین انسان ها داشته اند و روز به روز نیز این مصرف بیشتر و بیشتر می شود. چسب ها در ابتدا به صورت طبیعی از گیاهان به دست می آمده است و صرفا برای چسباندن مستقیم دو شی به کار می رفته است, اما امروزه اکثر چسب ها به صورت صنعتی تولید و سنتز می شود و کاربردهای گسترده ای همراه با سایر مواد شیمیایی پیدا نموده اند. موم ها نیز  در گذشته کاملا به صورت طبیعی یه دست می آمدند, اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی آنها را نیز می توان به صورت سنتزی تهیه نمود.

 

فروش موم عسل اوشیم

10- سایر


برخی از مواد شیمیایی در دسته بندی فروشگاه اوشیم در هیچ یک از دسته بندی ها قرار نگرفته و تحت عنوان "سایر" طبقه بندی شده است که به شرح زیر می باشد.

 

کربن فعال اوشیم

کربن فعال

 

همانطور که ملاحظه فرمودید فروشگاه اوشیم توانسته است تا با فراهم نمودن طیف گسترده ای از مواد شیمیایی در فروشگاه خود، به بیشتر نیاز بازار در این حوزه پاسخگو باشد. این نیاز ها در هر زمینه ای, از مسائل تحقیقاتی و آزمایشگاهی گرفته تا ساخت وسایل تزئینی و صنعتی و در هر مقداری که باشد می تواند توسط تیم اُشیم به آن پاسخ داده شود. تمامی محصولات ذکر شده در این مقاله هم به صورت خرد و هم به صورت عمده, آماده ی تحویل به مشتریان و خریداران گرامی می باشد. لازم به ذکر است که فروشگاه اُشیم همواره در حال به روز رسانی و افزایش مواد شیمیایی موجود خود می باشد.

مقالات مرتبط مشاهده سایر مقالات arrow-left

MSDS چیست؟

برگه ی ایمنی مواد شیمیایی (MSDS یا SDS)
این مجموعه اطلاعات ارزشمند که با نام های "برگه داده های ایمنی" (SDS)، "برگه داده ایمنی مواد" (MSDS) و "برگه داده ایمنی محصول" (PSDS)   شناخته می شود مجموعه داده هایی است که ...

آب اکسیژنه چیست؟

هیدروژن پراکسید که در بین عموم به نام آب اکسیژنه شناخته می شود یکی از پرکاربرد ترین مواد شیمیایی است که در کنار کاربردهایش دارای خطراتی نیز می باشد اما به دلیل کارایی بالا ...

تولیدکننده موادشیمیایی

در این مقاله 10 شرکت بزرگ و قابل اهتماد در زمینه فروش مواد شیمیایی را به شما معرفی می کنیم. در ادامه نیزشزکت های مشهور در جهان را بررسی می کنیم.

انواع و کاربرد موادشیمیایی

تمامی مواد موجود در اطراف ما مواد شیمیایی می باشند. از وسایل ساخته ی دست بشر تا مواد طبیعی در هر حالتی که باشند جز مواد شیمیایی محسوب می شوند. این مواد شیمیایی می توانند به صورت عنصر باشند و یا می توانند به صورت ترکیب ظاهر شوند. عنصر ماده ای است که از ذرات تشکیل دهنده ی یکسانی به دست آمده است؛ این ذرات تشکیل دهنده می تواند اتم ها و یا مولکول های یکسان باشند, اما بسیاری از عناصر طبیعی دارای پایداری نیستند و به سرعت با سایر عناصر واکنش داده و ترکیب ها را می سازند. 

اسید باتری چیست؟

در این مقاله به هر سوالی که در خصوص اسید باتری دارید پاسخ میدهیم و شما را به طور کامل با اسید باتری و کاربردهای آن آشنا می کنیم.

arrow-left
arrow-left