واتساپ

10 شرکت برتر تولیدکننده و فروش مواد شیمیایی ایران + 5 شرکت بزرگ تولیدکننده مواد شیمیایی در جهان

1403/03/10

شرکت های برتر تولیدکننده و فروش مواد شیمیایی در ایران و جهان


امروزه نیاز به مواد شیمی در بین تمامی اقشار یک جامعه به وضوح قابل رویت است. تا چندی پیش تنها محققان و مهندسان چند رشته ی دانشگاهی مانند شیمی, زیست شناسی, علوم آزمایشگاهی و ... با مواد شیمیایی سر وکار داشتند, اما امروزه این نیاز در بین تمامی افراد جامعه در سنین مختلف به چشم می خورد. گسترش ویروس کرونا, نیاز انسان ها به مواد ضدعفونی کننده را به شدت افزایش داده است به طوری که میزان تولید الکل اتانول، به عنوان یکی از مهمترین مواد شیمیایی در جهان, در دو سال اخیر به شدت افزایش یافته است. همچنین در دنیای امروز و با پیشرفت علم شیمی و پلیمر, مواد شیمیایی با عنوان رزین, جایگاه ویژه ای در بین تمامی افراد پیدا کرده اند و کاربردهای مختلفی از کاربردهای صنعتی تا کاربردهایی جهت ساخت وسایل تزئینی را به خود اختصاص داده اند و یا در همین زمینه و با روی کار آمدن خمیر های سیلیکون, بحث قالب سازی وارد دنیای جدیدی شده است و این خمیر ها کاربرد بسیاری پیدا نموده اند. علاوه بر موارد فوق صد ها و هزاران مواد شیمیایی کاربردی و تخصصی دیگر نیز همه روز توسط بسیاری از افراد مورد استفاده قرار می گیرد که نشان دهنده ی کاربرد و مصرف بسیار زیاد مواد شیمیایی می باشد؛ درنتیجه یکی از مواردی که امروزه به یکی از دغدغه های اصلی تبدیل شده است, یافتن شرکتی معتبر برای خرید انواع مواد شیمیایی می باشد که در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

10 شرکت برتر تولیدکننده و فروش مواد شیمیایی ایران

 

10 شرکت برتر تولیدکننده و فروش مواد شیمیایی ایران


1- اُشیم


اُشیم به عنوان بزرگترین فروشگاه آنلاین مواد شیمیایی, یکی از شرکت های مطرح در حوزه ی فروش مواد شیمیایی می باشد. شرکت اُشیم یک فروشگاه جامع در زمینه ی فروش مواد شیمیایی می باشد, به طوری که این فروشگاه سعی نموده است تا با فراهم نمودن طیف وسیعی از مواد شیمیایی, رضایت حداکثری را برای مشتریان و خریداران محصولات خود فراهم آورد. در این فروشگاه, مواد شیمیایی در دسته بندی های مختلفی قرار گرفته اند که خرید اینترنتی را برای خریدار بسیار راحت و آسان می نماید. این دسته بندی ها نیز به نحوی است که همه ی نیاز های مشتریان به طور کامل برطرف گردد که در ادامه به این دسته بندی ها می پردازیم. 

فروشگاه مواد شیمیایی اوشیم

 

1-1-رزین


رزین ها یکی از بخش ها و دسته بندی های مهم فروشگاه اشیم می باشند و حاوی انواع رزین های اپوکسی, رزین های پلی استر, رزین های فنولیک و ... می باشد. همچنین این فروشگاه به همین مقدار بسنده نکرده و انواع برندها با طیف قیمتی متفاوت را نیز در دسترس همگان قرار داده است تا همه ی اقشار بتوانند با توجه به نیاز خود، رزین مصرفی خود را تهیه نمایند. همچنین جالب است بدانید  فروشگاه اوشیم غلظت های مختلف رزین را که هر یک در زمینه ای دارای کاربرد هستند را نیز در سبد محصولات خود گنجانده است. جهت خرید انواع رزین های یاد شده در بالا می توانید بر روی همین لینک کلیک نمایید.

خرید و فروش انواع رزین اپوکسی

 

1-2-ترکیبات سیلیکونی


همانطور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره گردید, امروزه خمیرهای سیلیکون از کاربرد به خصوصی در زمینه قالب سازی برخوردار هستند. فروشگاه اوشیم نیز دسته بندی ای با عنوان ترکیبات سیلیکونی در فروشگاه خود موجود نموده است تا این نیاز بازار را نیز برطرف نماید. همچنین در کنار خمیر های سیلیکون, که بهترین نوع آن با عنوان خمیر سیلیکون قالب گیری RTV-2 در این فروشگاه موجود می باشد, انواع خمیر های سیلیکون دفن قطعات الکتریکی و ... نیز از محصولات این فروشگاه می باشد. برای کسب اطلاع بیشتر و خرید سیلیکون قالب گیری RTV2 می توانید از همین لینک استفاده کنید.

خرید خرد و عمده سیلیکون قالبگیری

 

1-3- حلال ها


 تقریبا می توان گفت همه ی واکنش های شیمیایی نیازمند حلال می باشند. ( البته برخی واکنش های خشک و مکانیکی-شیمیایی نیز وجود دارد که نیازمند حلال نیستند). در اکثر واکنش ها، بستر و محیطی جهت رخ دادن واکنش بایستی وجود داشته باشد که حلال ها این نقش را برعهده می گیرند. فروشگاه اوشیم انواع حلال های قطبی و غیر قطبی را که استفاده ی بیشتری در بین افراد دارد را جهت عرضه در فروشگاه خود موجود نموده است.  اتانول یکی از حلال های بسیار کاربردی و پرمصرف در علم شیمی است که می توانید به راحتی و تنها با چند کلیک ساده بر روی همین لینک، خرید اتانول خود را نهایی سازید.

 

اشیم، برترین و بزرگترین فروشگاه مواد شیمیایی

 

1-4- پلاستیسایزرها


این مواد بیشتر در صنعت پلاستیک و لاستیک دارای کاربرد هستند و کاربرد های خانگی کمتری دارند که این نیاز صنعتگران در مقیاس های مختلف توسط فروشگاه اُشیم برطرف گریده است. تنوع پلاستی سایزرها فراوان است، اما می توانید یکی از بهترین پلاستی سایزر ها، یعنی دی بوتیل فتالات را از اشیم تهیه نماید.

لینک خرید دی بوتیل فتالات به صورت عمده


1-5- پلیمرها


پلیمرها دارای کاربردهای گوناگونی در زمینه های مختلف هستند. کاربرد این مواد می توانند در طیف وسیعی از زمینه های تحقیقاتی تا تولیدات کارگاهی و صنعتی باشد. پلی اتیلن گلیکول یکی از معروف ترین و کاربردی ترین مواد این دسته می باشد که در سبد محصولات اشیم جای گرفته است.

خرید خرد و عمده انواع محصولات شیمیایی

 

1-6-روغن ها


می توان گفت بدون روغن های صنتعی, چرخ صنعت لنگ خواهد زد. البته ذکر این نکته دارای اهمیت است که برخی روغن ها نیز دارای کاربردهای خوراکی و دارویی می باشند. فروشگاه اوشیم در این زمینه نیز دست برتر را گرفته و انواع روغن های خوراکی مانند روغن کرچک و انواع روغن های صنعتی مانند روغن سیلیکون را برای خریداران فراهم نموده است.

 

خرید انواع روغن ها و روغن سیلیکون در فروشگاه اوشیم


  
1-7- چسب و موم


چسب ها و موم ها از سالیان گذشته مورد استفاده ی بشر بوده اند و امروزه انواع صنعتی آن برای کاربردهای مختلف تولید می گردد. همچنین علاوه بر کاربرد مستقیم چسب, از آن همراه با موم برای ساخت وسایل تزئینی مختلف مانند شمع ها و ... استفاده می گردد.

 

خرید و فروش چسب و موم در اوشیم

 

1-8- مواد شیمیایی پودری و افزودنی ها


بسیاری دیگر از مواد شیمیایی مانند نمک های فلزات اصلی, نمک های فلزات واسطه, اسید های پودری, مواد آلی و معدنی مختلف و بسیاری از مواد شیمیایی دیگر نیز در فروشگاه اُشیم موجود می باشد که می تواند بسیاری از نیاز های محققان رشته ی شیمی, مهندسان شیمی, محققان رشته های بیوشیمی و زیست شناسی و... را بر طرف سازد, همچنین علاوه بر این موارد, این مواد شیمیایی می توانند به عنوان مواد نگهدارنده, افزودنی ها و غیره در صنایع مختلف نیز به کار گرفته شوند.
یکی از ویژگی های مهم فروشگاه اشیم، به عنوان بزرگترین فروشگاه آنلاین مواد شیمیایی, آن است که قادر است تمامی مواد شیمیایی ذکر شده در این مقاله را هم به صورت خرد و هم به صورت عمده در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

فروش مواد پودری اوشیم

 

2-شرکت الکل رازی


شرکت خمیر مایه و الکل رازی که در استان خوزستان واقع شده است, بزرگترین تولید کننده الکل های اتانول و متانول کشور می باشد. این شرکت, الکل اتانول را برای مصارف گوناگونی از جمله  مصرف های دارویی، غذایی و صنعتی تولید می نماید و بزرگترین تولید کننده بیو اتانول و خمیرمایه در ایران است و اتانول طبی 96 درصد خالص را به دست مشتریان می رساند. با توجه به میزان تولید و سوددهی این شرکت, این شرکت محصولات خود را به صورت عمده عرضه می دارد و کمتر به خرده فروشی می پردازد. 

خرید انواع الکل های صنعتی و آزمایشگاهی

3-پتروشیمی پردیس


اوره یک محصول استراتژیک است که امروزه سهم مهمی را در صنایع مختلف به خود داختصاص می دهد, از این رو تولید این محصول مهم بسیار حائز اهمیت می باشد, به همین دلیل بسیاری از پتروشیمی ها با استفاده از طرق و شیوه های مختلف، این محصول ارزشمند را از نفت و مشتقات نفتی به دست می آورند. یکی از این پتروشیمی ها, پتروشیمی پردیس می باشد که تقریبا می توان گفت بیشترین تولید این ماده ی ارزشمند را در کشور بر عهده دارد.

خرید انواع مواد پتروشیمی به صورت خرد و عمده

 

4- مس سرچشمه


معدن مس سرچشمه در نزدیکی شهر رفسنجان قرار دارد و نه تنها در ایران, بلکه در جهان نیز یکی از بزرگترین مجموعه ‌های صنعتی- معدنی به حساب می آید و بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در ایران نیز می ‌باشد. نوع کانه زایی که از نکات مهم معادن می باشد در این منطقه به شکل پورفیری است و نوع سنگ نیز از نوع گرانودیوریت می ‌باشد. مجموعه مس سرچشمه دارای بخش‌ های تولیدی مختلفی است که این قسمت ها عبارت اند از معدن، بخش تغلیظ، قسمت ذوب، پالایشگاه و ریخته‌گری ‌ها و مهم ترین قسمت, لیچینگ. در کل مجموعه ی مس کرمان و مس رفسنجان و مس سرچشمه, بیشترین تولید و فروش مس را در کشور دارا هستند.

خرید نمک مس کلرید با بهترین قیمت

 

5- شرکت فرآوری فروکتوز ناب


همانطور که از نام این شرکت پیداست, تولیدات آن مربوط به محصولات قندی مانند فروکتوز, گلوکز, نشاسته و ... می باشد که با جزئیات دقیقی و در مقادیر بسیار بالا این محصولات را تولید و روانه ی بازار می کند.