واتساپ

وبلاگ

کشاورزی با مواد شیمیایی

امروزه مواد شیمیایی در تمامی زمینه ها و صنایع از جمله صنعت کشاورزی دارای نقش اساسی هستند و به بهبود بهره‌ وری، کیفیت و پایداری محصولات کشاورزی کمک می‌ کنند. در این مقاله به تفصیل و با جزئیات به نقش‌های مختلف مواد شیمیایی در کشاورزی پرداخته شده است.

روغن ها، از صنعت تا آشپزخانه

روغن یک مایع چرب است که به طور معمول دارای ویژگی‌ های شفافیت، لختی، و لزجیت می ‌باشد. روغن ‌های مختلفی در کاربردهای مختلف وجود دارند و ممکن است از منابع مختلفی به دست آید. در این مقاله به توضیحات بیشتری در این زمینه پرداخته شده است.

با این مواد، آب و روغن قاطی کن!

سورفکتانت‌ ها و امولسیفایرها، ترکیبات شیمیایی اساسی در محصولات شوینده و تمیزکننده، به خصوص مایعات ظرفشویی، شامپو، مایع دستشویی و غیره هستند. این ترکیبات دارای ویژگی‌ های سطحی منحصر به فردی هستند که اجازه می‌دهند روغن و آب را با هم ترکیب کنند و به طور موثر ذرات آلودگی را از سطوح جدا کنند. در این مقاله به توضیحات بیشتری در رابطه با این ماده پرداخته و نحوه خرید آن پرداخته شده است. 

پودر موبر چیست؟

پودر ‌های موبر یک نوع محصولات آرایشی و بهداشتی هستند که برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده می ‌شوند. در این مقاله به بررسی این محصولات، مواد شیمیایی مورد استفاده در آنها و نکات کاربردی آنها پرداخته شده است.

کاربرد آنزیم ها در صنایع مختلف

آنزیم یک نوع « کاتالیست » بیولوژیکی است که سرعت واکنش شیمیایی را در صنعت و یا بدن موجودات زنده تنظیم و تسریع می‌ کند. اکثر آنزیم‌ ها پروتئینی هستند؛ اگرچه برخی نوکلئیک اسیدها به نام ریبوزوم‌ ها هم قادر به انجام فعالیت کاتالیز محسوب می‌گردند. در این به کاربرد این دسته از مواد در صنایع مختلف و روش های استفاده آنها اشاره شده است.

 

سوربیتول، شیرین کننده همه کاره!

شیرین کننده ها امروزه به دسته ای مهم از مواد شیمیایی در صنایع مختلف تبدیل شده اند. انواع طبیعی و سنتزی آنها دارای کاربردهای متنوعی در صنایع غذایی، داروسازی و غیره می باشند. در این مقاله به این دسته از مواد و سوربیتول، یک از مهمترین شیرین کننده ها پرداخته شده است.