واتساپ

وبلاگ

رنگ بهتر ماشین، با استفاده از هاردنر

هاردنر رنگ خودرو یک ترکیب شیمیایی است که در تعمیر و ترمیم رنگ بدنه خودرو استفاده‌ می شود. از خواص هاردنر رنگ خودرو می توان به ایجاد انعطاف پذیری بیشتر و خاصیت آن به عنوان یک کاتالیزور اشاره کرد. در این مقاله، به توضیحات بیشتری در رابطه با این ماده پرداخته شده است.

آزمایشگاه بدون شیشه های با کلاس نمیشه!!

شیشه ها و ظورف شیشه ای داای طبقه بندی یا کلاس های متفاوتی هستند. کلاس بندی شیشه آلات موجود در آزمایشگاه ها، از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا که ظروفی شیشه ای آزمایشگاه، باییستی بر روی مواد مختلفی که درون آن ها قرار داده می شوند، تاثیرگذار نباشد. بی اثر بودن شیشه ها سبب می شود که نگهداری مواد شیمیایی، زیستی و غیره در داخل آن ها با ایمنی انجام شود و همچنین نسبت به تغییرات سریع دمایی و مکانیکی آسیب پذیر نباشند. فروشگاه مواد شیمیایی اشیم در این مقاله به کلاس بندی شیشه آلات آزمایشگاهی می پردازد.

آلومینیوم، فلزی پرکاربرد اما ارزان

آلومینیوم یک فلز سبک و مقاوم است که در بسیاری از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله کاربردهای آلومینیوم می‌ توان به ساخت قطعات خودرو، وسایل آشپزخانه، تجهیزات الکترونیکی، تخصصاً در بدنه هواپیماها، ساخت ماشین‌ آلات، و در تولید تجهیزات ورزشی اشاره کرد. به دلیل وزن سبک و خصوصیات مقاومتی و راندمان بالا، آلومینیوم در صنایع مختلف بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله بیشتر در مورد این فلز پرداخته خواهد شد.

انواع روش های آبکاری استیل

آبکاری استیل یک فرایند پوشش دهی است که در آن استیل یا فلزات دیگر با یک لایه از استیل یا فلز دیگر پوشانده می‌ شود تا از زنگ زدگی، خوردگی و سایر آسیب‌ های خارجی محافظت شود. این فرایند معمولاً درمحصولاتی مانند وسایل آشپزخانه، ابزارها، و قطعات خودروها استفاده می‌ شود. تکنیک‌ های مختلفی برای آبکاری استیل وجود دارد از جمله آبکاری گرم، آبکاری سرد، و گالوانیزه کردن که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد.

شیمی، آرایشگر پوست و مو

موبرها یا محصولات موبر برای از بین بردن موهای زائد بر روی بدن استفاده می‌ شوند. این محصولات معمولاً شامل مواد شیمیایی هستند که ساختار موها را شکننده می کنند و باعث از بین رفتن آنها می‌ شوند. شایان ذکر است که موبرها می‌ توانند بعضا باعث تحریک یا حساسیت پوستی شوند.در این مقاله به این دسته از مواد شیمیایی بهداشتی و نکات مربوط به آنها پرداخته شده است.

بدون شکر شیرینش کن!

استویا یک شیرین کننده طبیعی است و به عنوان جایگزین شکر از آن استفاده می شود که از برگ های گیاهی به همین نام به دست می آید. در این مقاله به بررسی این شیرین کننده و مزایا و معایب آن پرداخته شده است.